Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.
Szkoła dla absolwentów:

• zasadniczej szkoły zawodowej - przyjdź - tylko 2 lata nauki - słuchacz przyjmowany jest od razu do drugiej klasy L.O.
  • gimnazjum lub ośmioklasowej szkoły podstawowej - wykorzystaj szansę wykształcenia z którym znajdziesz dobrą pracę !

oraz dla osób które z różnych powodów przerwały naukę w szkole ponadgimnazjalnej (liceum, technikum lub "zawodówki") - czekamy na was, prosimy przynieś świadectwa i pozytywne nastawienie - uzupełnij swoje wykształcenie !

Kształcenie w systemie zaocznym:

1. system weekendowy, zjazdy słuchaczy średnio co 2 tygodnie: sobota i niedziela 7.30-13.15,

♦ słuchacz uzyskuje promocję na poszczególne semestry uzyskując pozytywne oceny ze wszystkich przedmiotów i zaliczając egzaminy semestralne z nauczanych przedmiotów,

♦ słuchacz może zdawać egzaminy semestralne z przedmiotów, gdy posiada min. 50% obecności na danym przedmiocie w semestrze,

♦ słuchacz jest zobowiązany uzyskać min. 50% obecności na zajęciach w miesiącu.

Uwaga!
Jeżeli się wahasz i nie wiesz czy to już jest czas na uzupełnienie swojej edukacji, zastanów się. Od kilku lat szkoły w okolicy Krotoszyna nie uruchomiają lub mają duże problemy z uruchomieniem Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ze względu na brak chętnych.

Wyjątkiem jest Nasza ZSD "PROFESJA", która od 2010 roku corocznie dokonuje pozytywnego naboru do wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Zapraszamy do zapisywania się na ten kierunek nauki.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego w sekretariacie szkoły.

UWAGA !!!

Osoby, które z różnych przyczyn mają zaliczoną tylko jedną lub kilka klas LO lub Technikum, mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych PROFESJI  od klasy drugiej lub trzeciej. Jest to uzależnione od zrealizowanej podstawy programowej.

Szkoła daje wykształcenie średnie oraz możliwość zdawania egzaminu maturalnego i równoległego kształcenia zawodowego.

NOWOŚĆ- w trakcie kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych absolwent ma możliwość zdobywania kwalifikacji zawodowych na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w wielu atrakcyjnych zawodach. Dzięki temu może ulec przyśpieszeniu zdobycie zawodu technika.

Odwiedź nasz sekretariat lub zadzwoń !!!

Liceum ogólnokształcące dla dorosłych, szkoła zaoczna, technikum symultaniczne dla dorosłych

Oferujemy także absolwentom Liceum ogólnokształcącego dla Dorosłych równoległe lub dalsze kształcenie zawodowe w Policealnej Szkole Zawodowej, policealnej Szkole Opieki Medycznej i na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym (KKZ). Nie jest wymagane świadectwo maturalne.

Osoby, które w wyniku różnych sytuacji życiowych, ukończyły tylko szkołę podstawową lub gimnazjum, będąc ludźmi dorosłymi mają duże problemy z możliwością zdobycia kwalifikacji zawodowych wymaganych przez pracodawców. Nasze Szkoły dają Państwu szansę zdobycia wykształcenia średniego (od 1 do 3 lat). Następnie można już zdobywać kwalifikacje zawodowe w szkołach policealnych trwających od 1 roku do 2 lat. Oznacza to, że już po okresie 2 do 3 lat edukacji, możecie Państwo zdobyć średnie kwalifikacje medyczne lub zawód technika.

Jednak istnieje możliwość kształcenia dualnego i wówczas zdobycie tytułu technika, nawet dla osób po "podstawówce" może trwać 3 lata.

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy może być realizowany równocześnie z kształceniem w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

Jest on organizowany na specjalnych warunkach finansowych dla słuchaczy "PROFESJI".

W danym kursie mogą uczestniczyć zarówno słuchacze 1, 2 jak i 3 klasy LO jak i osoby nie uczące się. Warunkiem ukończenia kursu jest odpowiednia frekwencja i zdanie egzaminu w naszej placówce. Następnie słuchacz przystępuje do "egzaminu państwowego" czyli do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w kształconym zawodzie.

Posiadając wykształcenie średnie i zdane egzaminy ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład zawodu, słuchacz otrzymuje tytuł technika w kształconym zawodzie.

Ta nowa forma zdobywania kwalifikacji, szczególnie przez dorosłych słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, daje szansę na szybkie zdobycie zawodu.

WAŻNE DLA PRACODAWCY!!! Dotychczas organizowane szkolenia przez różne placówki, nie dawały możliwości państwowego potwierdzania zdobytych umiejętności, ani też równoczesnego uczenia się w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych i na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym (KKZ) co powoduje, że mamy wygospodarowany czas na życie rodzinne.

Teraz uzyskany dyplom technika wzbogacony jest dodatkowo w suplement w języku polskim i angielskim.

REKRUTACJA     Zapisz się do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych:

podanie LO dla Dorosłych

Aby być słuchaczem Szkoły należy dostarczyć do sekretariatu:

1. Świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej ośmioklasowej.
  2. Podanie (do pobrania na stronie www.szkolaprofesja.pl lub w sekretariacie Szkoły).
  3. Trzy zdjęcia.
  4. Kserokopia dowodu osobistego.
  5. Dowód wpłaty wpisowego (przelew na konto lub wpłata bezpośrednio w sekretariacie).

Numer konta bankowego:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
BZ WBK 11 1090 1157 0000 0001 3152 8689
W celu poprawnej identyfikacji wpłacającego, w opisie przelewu niezbędnym jest wpisanie danych:
LO, Imię, Nazwisko