Dla osób z zawodem operator obrabiarek skrawających, ślusarz oraz dla osób z dowolnym wykształceniem.

Zawód technik mechanik m. in. obejmuje takie efekty kształcenia jak:

1. Przygotowywanie konwencjonalnych obrabiarek skrawających do obróbki,
  2. Wykonywanie obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających,
  3. Przygotowywanie obrabiarek sterowanych numerycznie do obróbki,
  4. Wykonywanie obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie,
  5. Organizowanie procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń,
  6. Nadzorowanie przebiegu produkcji.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać tytuł technik mechanik ?

1. Uzyskać kwalifikacje M.19 oraz M.44.
  2. Uzyskac lub posiadać wykształcenia średnie.

Posiadacze zawodu tokarz, operator obrabiarek skrawających i ślusarz muszą tylko uzyskać kwalifikację M.44.

Dajemy możliwość na równoczesną naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych na podobnych zasadach jak dotychczasowe Technika.

Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani sa do klasy 2 na semestr 3 w Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Kursy z kwalifikacji wchodzących w zakres zawodu technik mechanik
1 M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających - 12 miesięcy
2 M.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń - 9 miesięcy