Kierunek w Naszym projekcie "Nauka się opłaca" (warunek frekwencji) 25-30% taniej 🙂

Dla osób z dowolnym wykształceniem.

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Zawód technik rachunkowości m. in. obejmuje takie efekty kształcenia jak:

1. w zakresie kwalifikacji: EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych:
    1. prowadzenia rekrutacji i selekcjonowania kandydatów do pracy,
    2. sporządzania dokumentacji kadrowej,
    3. prowadzenia spraw związanych ze świadczeniami socjalnymi,
    4. rozliczania wynagrodzeń i składek pobieranych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
    5. prowadzenia analizy zatrudnienia i wynagrodzeń,
    6. prowadzenia ewidencji podatkowych i rozliczeń podatkowych,
    7. prowadzenia rozliczeń finansowych z kontrahentami i podmiotami rynku finansowego;
  2. w zakresie kwalifikacji EKA.07. Prowadzenie rachunkowości:
    1. organizowania rachunkowości jednostek organizacyjnych,
    2. ewidencjonowania operacji gospodarczych,
    3. przeprowadzania inwentaryzacji i rozliczania jej wyników,
    4. wyceniania składników aktywów i pasywów,
    5. ustalania wyniku finansowego,
    6. sporządzania jednostkowych sprawozdań finansowych,
    7. prowadzenia analizy finansowej.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać tytuł technik rachunkowości?

1. Uzyskać kwalifikację EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym,
  2. Uzyskać kwalifikację EKA.07. Prowadzenie rachunkowości na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym.

Słuchacz zapisuje się od razu na serię tych dwóch kursów i podobnie jak szkoła policealna, kształcenie trwa 2 lata.

Jak uzyskać wykształcenie średnie?

Szkoła daje możliwość na równoczesną naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych na podobnych zasadach, jak dotychczasowe technika.

Absolwenci szkoły zasadniczej lub branżowej przyjmowani są do klasy 2 na semestr 3 w LO dla Dorosłych.

Nauka przebiega w formie zaocznej sobota-niedziela. Przedmioty zawodowe w te same dni co przedmioty ogólnokształcące.

Kursy z kwalfikacji wchodzących w zakres zawodu
1 A.36. Prowadzenie rachunkowości - 10 miesięcy
2 A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych - 10 miesięcy