Dla osób z zawodem kucharz, kucharz małej gastronimii oraz dla osób z dowolnym wykształceniem.

Zawód Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych m. in. obejmuje takie efekty kształcenia jak:

a) po Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie "kucharz":

1. T.6. Sporządzanie potraw i napojów.

b) na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym w kwalifikacji T.15:

1. Planowanie i ocena żywienia,
  2. Organizowanie produkcji gastronomicznej,
  3. Planowanie i wykonywanie usług gastronomicznych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać tytuł Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych ?

1. Uzyskać kwalifikację T.6 uzyskaną w Zasadniczej Szkole Zawodowej.
  2. Uzyskać kwalifikację T.15 na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym.

Posiadacz zawodu kucharz musi tylko uzyskać kwalifikację T.15.

Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są do klasy 2 na semestr 3 w LO dla Dorosłych.

Kursy z kwalifikacji wchodzących w zakres zawodu
Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
tylko dla posiadaczy zawodu "kucharz"
T.15. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - 10 miesięcy